3 – חדר האוכל החדש

לכבוד חנוכת חדר האוכל החדש הוכנה ארוחה חגיגית מיוחדת במינה כמו במסעדת פאר עם מיטב המאכלים. יחיאל, רכז הבניין, הוביל את מפעל הבנייה שבצעה מחלקת הבנייה של הקיבוץ הארצי והתכבד  בטקס ההשקה בגזירת הסרט. בריאיון לעיתון הקיבוץ סיפר יחיאל על הקושי בתקופת המעבר בה השתמשו עדיין בשני המבנים – הצריף  והבית החדש. כשהסתיימה הקמת החלק הראשון של בית האבן עברו לאכול בו אך הצריף עדיין עמד צמוד למטבח והמגישים עברו ממבנה למבנה עם עגלות האוכל, הדבר הכביד מאד על כולם. לשאלה האם בחדר האוכל החדש שהוא גדול יותר, יהיה על המגישים לעשות דרך ארוכה יותר מתחנת החלוקה אל השולחנות, ענה יחיאל בגאווה: "השגנו הישג גדול. הצלחנו לצמצם את ההליכה של העובדים ביחס לחדר האוכל הישן. מתחנת החלוקה החדשה יהיה עליהם ללכת עשרה מטרים פחות מאשר בחדר האוכל הישן."

בחדר האוכל החדש נשמרו עדיין שיטת ההגשה לשולחנות ומסלול ישיבה קבוע הכולל השלמת שולחנות. החידוש היה – שולחנות מרובעים לארבעה אוכלים וכיסאות במקום ספסלים. ב 1975  לאחר דיונים מלאי חששות עברו לשיטת ההגשה העצמית.

מעיתון הקיבוץ:

"המתח לקראת המבצע די גדול ובכל זאת אנו רוצים שזאת תהיה אחת מ"המהפכות השקטות"

" …זה היה נפלא. אחרי יום אחד הכול החל לפעול כאילו כך היה תמיד…"

"ביקרו אצלנו השבוע משלחות מבית השיטה, סער ומגידו לראות את סידורי ההגשה העצמית. אנחנו בראש הרשימה של חדרי האוכל המומלצים של מחלקת המטבחים, ואכן, בל נצטנע, יש מה ללמוד אצלנו!"

ב 1982 נפתחה המרכולית בניצוחם של צלה ומשה ברזילי. עד אז הייתה נהוגה חלוקת מצרכים לחברים במטבח (סוכר, תה, קפה…)

מעיתון הקיבוץ:

"…לחברים ייקבע מספר נקודות חודשיות לפי קריטריונים של מצב משפחתי. לכל פריט יהיה ניקוד פרט למצרכים שהיו חופשיים בחלוקה ויהיו חופשיים גם במרכולית…."